• .nametr uzantılı alan adları için genel bilgiler aşağıdaki gibidir.
  Alan Adı Uzantısı Yeni Kayıt Yenileme Transfer
  .name.tr 4,99$ / Yıl 4,99$ / Yıl 4,99$ / Yıl
  .nametr Alan adları için Yaşam Periyodu
  Alan Adı Müsait : : Alan adı müsait durumdadır. natro® üzerinden, 1 Yıllık 4,99$ tutar ile kayıt edebilirsiniz.
  Alan Adı Aktif [Active] : 1 - 5 Yıl Alan adı kayıt süresi boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bu süre içinde istediğiniz zaman yenileme yapabilirsiniz. Bu alan adları bitiş tarihinden önce mutlaka yenilenmelidir.!
  Alan Adı Askıda [On Hold Period] : 0 Gün Alan adının kayıt süresi bitmiştir. Kayıt firmaları tarafından askıya alınırlar, durdurulabilir ya da park edilebilirler. Bu süre içinde standart fiyatlarla yenilenebilirler.
  Alan Adı Rehinde [Redemption Period] : 0 Gün Alan adının aktif yaşam ömrü bitmiş ve rehin duruma geçmiştir. Bu aşamada tekrardan aktif hale geçirilmesi için $ ceza bedelinin ve 4,99$ / 1 yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir
  Alan Adı Silinecek [Pending Delete Period] : 90 Gün Alan adı artık silinme periyodundadır. Bu süre sonunda alan adı yeniden satın alınabilir olacaktır.

  Uyarı !! ; Bazı uluslararası firmalar ,daha önceden aktif kullanıldığını tespit ettikleri alan adlarını bu süre sonunda hemen satın alıp yüksek fiyatla satışa çıkarmaktadırlar.

  Alan Adı Yeniden Müsait : Alan adını yeniden kayıt edebilirsiniz.
 • Açıklama :
  Kullanım Alanı :
  Kısıtlamalar :
  Kayıt Koşulu : Operatör Onaylı Hizmetler.
      - Alan adı kayıt.
      - Kayıt Bilgilerini Güncelleme.
      - Dns Sunucu Değişikliği.
      - Alan Adı Uzatma.
      -Url Yönlendirme.
      -Name Server Registration.
  Kayıt için Şartlar : 1-5 Yıl arası yeni .nametr alan adı kaydı yapabilirsiniz.
  Whois Server : whois.nic.tr
  Transfer : .tr uzantılı alan adları için transfer siparişi kabul edilmektedir.Bu işlem için "ilişkilendirme formunun" doldurulup tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

  IDN Desteği : Alan adı için Türkçe IDN desteği mevcut değildir.
  Karakterler : Alan adının uzunluğu; en az 3, en fazla 63 karakter uzunluğunda olabilir. (alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.)
  Cezalı Yenileme : .nametr alan adları için talep edilen cezalı kurtarma bedeli $ + 1 yıllık yenileme bedeli 4,99$ şeklindedir.